Galeria Durniów

Motto: “What all the wise men promised has not happened, and what all the damned fools said would happen has come to pass.”

Lord Melbourne.

 

Na stronie niniejszej będziemy zapisywać nazwiska ludzi, którzy  bez poczucia ani wstydu, ani żenady swoim imieniem i nazwiskiem a także profesjonalną reputacją pod najbardziej nawet piramidalnymi bzdurami podpisać się gotowi byli aby zamówienie polityczne zrealizować i konfitury z tego wynikające móc lizać.

Dlatego  ich nazwiska oraz idiotyzmy jakie nimi firmowali zapisywać będziemy aby czas ich nie zaćmił i niepamięć.

Oto oni. Od czasu do czasu listę uaktualniać będziemy.

  1. Pan Maciej Duszczyk, ekspert ds. migracji w Instytucie Polityki Społecznej i Ośrodku Badań nad Migracjami na Uniwersytecie Warszawskim na listę trafia za wypowiedź na łamach Gazwybu: „nie znam kraju zamkniętego na imigrantów, który by dobrze funkcjonował”. To co Pana Macieja Duszczyka odróżnia od innych durniów cytowanych na tej stronie to to, iż on, w odróżnieniu od pozostałych nie jest durniem zwyczajnym. Pan Maciej Duszczyk jest durniem z tytułem doktora habilitowanego.
  2. Pan Dawid Ost z Gazwybu, który – najwyraźniej uważając czytelników Gazwybu za idiotów – postawił pytanie: Czy w ostatnim ćwierćwieczu jakiś uchodźca dokonał na świecie wielkiego aktu terroru?
  3. Pan Michał Wachnicki za wypowiedź na łamach Gazwybu, że bez Syryjczyków w Polsce nie da się zbudować drugiej Japonii. Ten tytan intelektu zapewniał nas, że wpuszczenie do Polski Syryjczyków jest kluczem do zbudowania w Polsce gospodarki high-tech, bo Polacy to ciemna masa zaś Syryjczycy to sami inżynierowie i neurochirurdzy. No tyle, że po jakimś czasie merdia zaczynają przyznawać, że dwie trzecie Syryjczyków przybyłych do Niemiec to analfabeci   zaś większość imigrantów do Niemiec będzie bezrobotna przez lata.
  4. Pan Jerzy Sarnecki ze Szwecji na łamach – tak tak, zgadliście Państwo – Gazwybu, który nie przepuści żadnej okazji aby politycznie poprawne bucostwa publikować, za wypowiedź: „Gdyby nie imigranci żylibyśmy w brudzie i bez opieki zdrowotnej”. A tu nagle okazuje się, że Szwecja musi podnieść wiek emerytalny aby zdobyć pieniądze na utrzymanie armii imigranckich nierobów.
  5. Z takich samych powodów jak wyżej na listę durniów trafia Pani Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan za wypowiedź „Imigranci to szansa, pomogliby gospodarce”.
  6. Pan Redaktor Jędrzej Bielecki z Rzepy, za wzywanie aby w imię „ratowania honoru Europy” oraz jakiś tam „pobudek chrześcijańskich” Polska wzięła udział w bombardowaniu Syrii.
  7. Pan Jacek Czaputowicz, Minister Spraw Zagranicznych RP, który, zaraz po tym gdy merdia doniosły o zastrzeleniu jakiegoś dziennikarza na Ukrainie z całkowitą pewnością siebie stwierdził, że wszystko wskazuje na to, że za tym morderstwem stoi Rosja – po czym okazało się, że żadnego morderstwa nie było a rzekomo zastrzelony dziennikarz jest cały i zdrowy.
  8. Pan  Krzysztof Adam Kowalczyk za ocenę pomysłu PiS aby Polskę otworzyć na imigrację „Nareszcie władzy wraca rozum”. Który to rozum jemu samemu dany nie został.
  9. Pan Jarosław Mikołajewski za stwierdzenie na łamach (oczywiście, oczywiście) Gazwybu, że Włosi używając marynarki wojennej nie do obrony granic ale do przewożenia najeźdźców z Afryki do Europy „ratują Europę i chrześcijaństwo”.
  10. Pan Krzysztof Warlikowski, za wygłoszenie na forum europarlamentu przemówienia, w którym stwierdził, że 40 procent Polaków to funkcjonalni analfabecie a przy okazji udowodnił, że nie jest w stanie zrozumieć prostych pojęć logicznych jeżeli są umieszczone w trochę dłuższym zdaniu.

Listę będziemy kontynuować i w miarę upływu czasu nowe nazwiska do niej dopisywać. Nie wątpimy, że durniów z tytułami naukowymi i zawodowymi jest w Polsce dostatek.

Reklamy