Rząd węgierski zapowiedział, że skończy finansować gender studies

na uniwersytetach. Decyzja jest oczywiście słuszna i godna pochwały. Jak ktoś chce na Węgrzech studiować gender studies – to niech sobie robi to w Niemczech, na koszt podatnika niemieckiego. Ich na to stać.

Interesuje nas reakcja środowiska naukowego. To znaczy wiemy – wszelkiej maści humaniści będa protestować bo to jedyne co potrafią. Pies z nimi.

Ale ciekawi nas reakcja uczonych prawdziwych – fizyków, chemików, inzynierów, chirurgów i tym podobnych. Co zrobią: czy w imię kastowej solidarności przyłączą sie do protestów? Czy też poczucie naukowej przyzwoitości sprawi, że machną ręką i poprą rząd: Trwonienie pieniędzy na pseudonaukowe bzdury oznacza mniej pieniędzy na nauke prawdziwą.

A My, Wielki Wódz Apaczów, nie możemy sie doczekać kiedy ktoś wreszcie rozpędzi na cztery wiatry Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na UW. Oraz sporządzi statystykę po jakich wydziałach absolwenci UW mają pracę a po jakich nie – i zacznie zamykać te ostatnie.

Oraz rozpocznie dochodzenie w następującej sprawie: aby dostać tytuł doktora habilitowanego należy wykazac sie napisaniem iluś tam artykułów i książek. Doktoressa Środowa nie napisała ani jednego artykułu w poważnym czasopiśmie naukowym oraz nie napisała ani jednej książki naukowej. (Wydane w formie książki jej felietony z Gazwybu to nie jest praca naukowa). Tytuł doktora habilitowanego dostała – mimo, że jako się rzekło – nie spełnia warunków formalnych. A dzisiaj inkasuje milionowe granty – nie bardzo wiadomo za co konkretnie. Czy ktoś kiedyś zacznie stawiać pytanie – tak właściwie to dlaczego  ma ona etat na UW?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s