Francja dyskryminuje kryminalistów!

Rzepa donosi:

Francja: Parlament uchwalił przywrócenie zasad moralnych w polityce

Francuskie Zgromadzenie Narodowe, czyli izba niższa parlamentu, uchwaliło w środę w ostatecznym głosowaniu ustawę o przywróceniu zasad moralnych w polityce, co było jedną z głównych obietnic, jakie w kampanii wyborczej złożył prezydent Francji Emmanuel Macron.

Proszę pomyśleć: Jeszcze niedawno we Francji w polityce nie obowiązywały zasady moralne. Ale przyszedł Prezydent Mikron, czyli taki świecki Mesjasz, nakazał przegłosowanie ustawy przywracającej zasady moralne – i już zasady moralne będą obowiązywać.

Aż przypomina się Nam rysunek Szymona Kobylińskiego w Polityce (dawno dawno temu) pokazujących dwóch facetów w łódce bez wioseł na środku jeziora. I jeden z nich mówi: „A gdyby tak przegłosować uchwałę, że mamy wiosła?”.

Tak to jest z tą wiarą że uchwalanie uchwał ma jakiś wpływ na rzeczywistość.

Ale martwi nas co innego. Co to bowiem znaczy: Parlament przegłosował przywrócenie zasad moralnych w polityce? Czy oznacza to, że od tej pory we Francji kryminalista z wyrokiem na karku nie będzie już mógł zostać ministrem sprawiedliwości ani sędzią francuskiego trybunału konstytucyjnego?

Jeżeli tak – to jest to oczywista dyskryminacja kryminalistów oraz speców od przekrętów. Co na ten temat mają do powiedzenia Komitet Helsiński, Amnesty International oraz inne podobnie sprostytuowane instytucje?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s