Fryderyk Engels wrócił do Manchesteru

donosi Rzepa:

Pomnik Fryderyka Engelsa, współpracownika Karola Marksa, zdemontowany na Ukrainie, wrócił do Manchesteru. […]

Sprowadził go tam ponownie Phil Collins, rzeźbiarz, w 2006 roku nominowany do Nagrody Turnera w zakresie sztuk wizualnych. Analizując historię rewolucji przemysłowej w Manchesterze natrafił na opinię jednego z miejskich urzędników, że warto by było przenieść pomnik Engelsa z Ukrainy do Manchesteru. […]

Collins znalazł w końcu odpowiedni posąg w miejscowości Połtawa  w środkowo-wschodniej Ukrainie. Przecięty na pół pomnik Engelsa, prawie czterometrowej wysokości, był przeznaczony do zniszczenia.

W maju obie połówki zapakowane zostały na ciężarówkę i wysłane do Manchesteru. W czasie podróży zatrzymały się na chwilę w Wuppertalu, miejscu narodzin Engelsa.

W lipcu pomnik stanął w Manchesterze.

Co potwierdza to, o czym My, Wielki Wódz Apaczów, którzy na ogół nieomylni jesteśmy, pisaliśmy od bardzo dawna: W dzisiejszych czasach wylęganią komunizmu nie jest już Moskwa ani Chiny ani dawne kraje komunistyczne – gdyż te akurat zostały gruntownie zdekomunizowane. Dzisiejsze wylęgarnie komunizmu to kraje Europy Zachodniej, zachodnie uczelnie – Oxford, Cambriodge, Harvard, Berkeley, Yala i podobne – oraz instytucje międzynarodowe: ONZ, UW, Rada Europy, UNESCO i tak dalej.

Rosja jest dzisiaj zwalczana przez kraje zachodnie nie dlatego, że jest – jak dawniej – ostoją marksizmu – ale dlatego, że nią NIE JEST – a kraje zachodu zostały przez marksizm opanowane i traktują Moskwę jako zdrajcę sprawy komunizmu.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s