Przemytnicy nie mogą decydować o polityce migracyjnej UE

powiedział Prezydent Włoch:

Prezydent Włoch Sergio Mattarella oświadczył w środę, że przemytnicy migrantów nie mogą decydować o polityce migracyjnej UE. Podczas wizyty w siedzibie dowództwa Straży Przybrzeżnej w Rzymie szef państwa mówił, że należy jej się „uznanie Włoch, Unii i świata”.

„Nie można powierzać przemytnikom ludzi klucza do imigracji w Europie” – oznajmił prezydent.

Wyraził uznanie dla włoskiej Straży Przybrzeżnej, która ratuje tysiące migrantów na Morzu Śródziemnym.

„Ratując tyle istnień ludzkich w tych latach kompetentnie, profesjonalnie i z pasją, a także ze stałym wielkim humanitaryzmem zasłużyliście na uznanie kraju, Europy i całego świata” – mówił Mattarella podczas spotkania w przeddzień 152. rocznicy utworzenia tej formacji.

Straż Przybrzeżna koordynuje wszystkie operacje ratowania migrantów z dryfujących łodzi i pontonów oraz sama w nich uczestniczy.

Że organizacje przestępcze, jakimi są rozmaite NGO’sy sprowadzające do Europy nachodźców nie powinne mieć nic do gadania w kwestii ochrony granic – to oczywiste i cieszy, że wreszcie jakiś polityk powiedział to otwarcie.

Niestety – nic z tego nie wyniknie dopóki polityk ten zamiast wydać straży przybrzeżnej jednoznaczne rozkazy zawracania wszelkich jednostek pływających z nachodźcami z powrotem do Afryki – pitoli o tym, jak to straży przybrzeżnej należy się uznanie za sprowadzanie tych nachodźców.

Włoska straż graniczna oraz marynarka wojenna to formacje kabaretowe, które zamiast robić to co do nich należy – czyli chronić granice – stały się de facto biurem podróży oferującym wszystkim chętnym darmowy transport z Afryki do Włoch.

Dopóki nie zobaczymy, że wśród polityków pojawiła się wola obrony granic – z użyciem siły włącznie – dopóty My, Wielki Wódz, będziemy zmuszeni powtarzać nasze proroctwo: Europę Zachodnią czeka wojna domowa.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s