Redaktor Haszczyński ma doskonały węch

bo nie ruszając się z redakcji Rzepy czuje czym pachnie w Ameryce:

W USA czuć zapach impeachmentu

Donald Trump jest prezydentem ledwie cztery miesiące, a już kilka razy otarł się o granicę, za którą nie ma już normalnej polityki.

Jest zaś tylko uporczywa walka o zachowanie urzędu, połączona z obserwowaniem, który z podwładnych czy z oficjalnych sojuszników (republikanów) przechodzi na drugą stronę. W tym czasie przeciwnicy rozpalają już pod kotłami, w których chcieliby przygotować impeachment. Zresztą te kotły czekały od ponurej dla nich listopadowej nocy, w czasie której dowiedzieli się o porażce Hillary Clinton.

Szanowny Panie Redaktorze,

Jeeli nie chce się Pan stać Mariuszem Zawadzkim Rzepy to bardzo proszę posłuchać rady, której Panu udzieli Wielki Wódz Apaczów, na ogół nieomylny.

Aby dokonać ubrzoskwinienia (impeachment) prezydenta USA należy przegłosować w Izbie Reprezentantów akt ostarżenia – zwykłą większością głosów. A potem musi się odbyć proces prezydenta w którym ławnikami są senatorzy. Decyzję o usunięciu Prezydenta z urzędu musza podjąć senatorowie większością 2/3 głosów.

Demokraci nie mają większości w Izbie Reprezentantów – co kończy dyskusję o ewnetualnym impeachmencie przed wyborami w roku 2018.

Jeżeli po wyborach w roku 2018 Demokraci odzyskają kontrolę nad Izbą Reprezentantów – to NA PEWNO przegłosują impeachmnet Prezydenta Trumpa. Z jakiego powodu? Nieważne. Za to, że jest Trumpem. Jeżeli większości nie będą mieli – to nie przegłosują i tyle.

Z tym, nawet jeżeli Izba akt oskarżenia przegłosuje to żeby go usunąć ze stanowiska będą potrzebowali mieć 2/3 większość w Senacie. Na razie się na to nie zapowiada aby taka większość mieli mieć. W takim scenariuszu dojdzie do głosowania w Izbie a potem Trump zostanie uwolniony od zarzutów podczas procesu w Senacie.

Dlatego radzimy Panu: Ilekroć przyjdzie Panu ochota pisać o impeachmencie Trumpa przed rokiem 2018 – niech Pan pójdzie na długi spacer po Kampinosie a po powrocie napisze artykuł o czym innym.

Po roku 2018 – jeżeli Demokraci nie zdobędą większości w Izbie Reprezentantów oraz 2/3 większośći w Senacie – to proszę się tej rady trzymać nadal. Zamiast pisania o impeachmencie – długi spacer.

A dobrze Pan na tym wyjdzie.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Redaktor Haszczyński ma doskonały węch

  1. Marcel pisze:

    jak mawiał dziadek:”Gdyby nie ten dech, to by człowiek zdechł”.
    President Trump as much as he may try, but he would never best President Clinton – the one and only, thank G-D.
    FOGETABOUTIT and MoveOn.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s