Moscovici chce się ubiegać o stanowisko szefa KE

donosi Rzepa:

Komisarz UE ds. gospodarczych i finansowych, francuski socjalista Pierre Moscovici zapowiedział w wywiadzie dla niedzielnego wydania niemieckiego dziennika „Die Welt”, że zamierza ubiegać się o stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej.

Gościu pochodzi z partii (socjalistycznej) która sromotnie przerżnęła wybory a jako minister finansów nie zatrzymał procesu upadku Francji posiadającej obecnie zupełnie astronomiczny dług publiczny. Słowem: Ponieważ jest w kraju spalony i powinien zostać z polityki wyautowany na zasłużoną emeryturę – no to właśnie dlatego trzeba go wysłać na wyższe koryto w UE. Skoro nie ma szans na wygranie wyborów i rządzenie we Francji to będzie chciał rządzić Polakami, którzy ani na niego nie głosowali ani nawet o nim specjalnie nie słyszeli. Na tym polega demokracja europejska.

Tak jak Timmermans, którego partia w jego własnym kraju poniosła właśnie największą porażkę wyborczą w historii i znalazła sie na kompletnym marginesie polityki ale dzięki wykopaniu go na unijny stołek uważa, że skoro nie może rządzić swoimi rodakami to jednak ma prawo rządzić Polakami.

Jest jeden pozytyw: W odróżnieniu od wcześniejszych francuskich polityków, którzy lądowali w Brukseli z wyrokami sądowymi na karku ten nie ma na koncie spraw kryminalnych. Przynajmniej na razie.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s