Bez imigrantów nie damy rady…

biadolą multikultyści. Imigranci są potrzebni, bo bez nich zgniją na polach truskawki, których nikt nie zbierze.

W nowojorskim Nowym Tydzienniku pracował kiedyś Redaktor Tomasz Deptuła, który co kilka dni sadził artykuły gardłujące za amnestią dla nielegalnych oraz nieograniczonym otwarciem granic. Jednym z jego argumentów było to, że bez Meksykanów farmerzy nie dadzą rady.

Tłumaczyliśmy mu wtedy, że dokładnie ale to dokładnie tak samo uzasadniano potrzebę utrzymania niewolnictwa Murzynów: jeżeli Murzynów puści się wolno to nikt nie będzie pracował na plantacjach i wszyscy umrzemy z głodu.

W rzeczywistości niewolnictwo było wielkim hamulcem, który zatrzymał Południe w rozwoju. Tam gdzie plantator mógł zatrudnić dwudziestu Murzynów pracujących za darmo tam nie miał motywacji aby pracowników zastąpić maszyną. Na Północy było inaczej: Farmerzy cierpieli na nieustanny brak rąk do pracy. Gdy tylko zdołali nająć parobka – to tenże parobek błyskawicznie się orientował, że zamiast pracować dla kogoś może pojechać trochę dalej na zachód i zająć trochę ziemi i pracować na swojej farmie. I już go nie było.

Rezultat: Na północy farmerzy i fabrykanci byli pod nieustanną presją aby kombinować jak by tu proces produkcji zautomatyzować tak aby wymagał mniej pracowników. I tam gdzie się tylko dało pracę ludzi zastępowano maszynami napędzanymi przez koła wodne a potem maszyny parowe. To jest istotne – jeszcze dzisiaj można usłyszeć opinie, że Ameryka wzbogaciła się na pracy niewolników. Jest akurat na odwrót: Ameryka wzbogaciłą się pomimo niewolnictwa. Niewolnictwo było dla Południa – i całego kraju – kulą u nogi, dopiero gdy je zniesiono kraj zaczął sie rozwijac w piorunującym tempie.

A piszemy o tym wszystkim bo na demotywatorach znaleźliśmy taki filmik pokazujący jak durne są biadolenia imigracjofilów, ze bez pracowników z Meksyku rolnictwo padnie.

Nie padnie.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s