Cimoszewicz ma 50 procent racji

w artykule w Rzepie na temat odmowy przez Polskę wpuszczenia muzułmańskich nachodźców:

Będziemy się kiedyś wstydzić

Lepiej się wstydzić niż mieć w kraju wojnę domową. Wpuszczenie do Polski muzułmańskich nachodźców oznacza wzięcie sobie na głowę problemu na pokolenia. Europa Zachodnia ten błąd popełniła – i niedługo, jeszcze za naszego życia za niego zapłaci: Kraje Europy Zachodniej staną się areną wojen domowych, których okrucieństwo i zniszczenia będa nieporównywalne z niczym co widzieliśmy od końca drugiej wojny światowej. Polska ciągle jeszcze  ma szanse tego szaleństwa uniknąć.

W tej kwestii Pan Cimoszewicz nie ma racji. A w jakiej ma rację?

Otóż pisze, że w stosunkach z Unią Polska powinna stosować zasadę:

Były premier jest zdania, że w Unii powinna obowiązywać prosta zasada: solidarność za solidarność, brak solidarności za brak solidarności.

Święte słowa. Jakże to słuszne! Brak solidarności – za brak solidarności.

Niech Pan Cimoszewicz powie to Włochom i Grekom, którzy programowo i z zasady nie chcą chronić swoich granic morskich. Jak to jest możliwe, że łodzie z nachodźcami przepływają z Afryuki do Europy – i nie da się ich zatrzymać? W epoce autonomicznych dronów i radarów nie da się patrolować morza i wysyłać okrętó aby zawracały nachodćów?

Otóż to się da zrobić – ale włoska marynarka wojenna nie tylko tego nie robi – ale wręcz pełni funkcję darmowego biura podróży przewożoącego nachodźców znalezionych na morzu na stały ląd – aby ich potem wypuszczać.

Dlaczego ich wypuszczają? Bo Włosi wiedzą, że nachodźcy szybko wywieją na północ Europy i Włosi nie będą mieli z nimi problemu.

Z dokładnie takich samych powodów swoiech granic nie chcą strzec Grecy: Bo wychodza z założenia, że nachodźców odeślą do Niemiec i będa mieli problem z głowy.

Dopóki Włosi i Grecy nie zaczną się poczuwać do solidarności z północa Europy i dopóki nie zaczną na poważnie pilnować swoich granic – dopóty Polska nie powinna być solidarna z Włochami i Grecją.

A jeżeli zaczną pilnować swoich granic – to wtedy przyjdzie czas na to aby i Polska okazała swoją europejską solidarność – i wysłała na Morze Śródziemne swoje okręty wojenne aby pomóc w łapaniu nachodźców i odwożeniu ich do Afryki.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s