Biblioteka prezydencka Billa Clintona

Emerytowani prezydentci USA mają w zwyczaju zakładać biblioteki swojego imienia zajmujące sie przechowywaniem pamiątek po nich oraz badaniem i propagowaniem dziedzictwa swojego patrona. Ma swoją bibliotekę Reagan i mają je inni.

Bibliotekę prezydencką Billa Clintona można tutaj obejrzeć na Wikimapii lub na jej stronie internetowej. Nie jest to szczególnie piękne dzieło architektury.

Jeżeli się mu przyjrzeć na zdjęciu satelitarnym to widać, że „baraczek” jakim jest ta biblioteka „urywa się” na połowie działki – a na jego przedłużeniu jest pusta przestrzeń, na której obecnie zasadzono jakieś drzewka. Dlaczego?

Ano dlatego, że budując bibliotekę prezydencką Billa Clintona zakładano, że na jej przedłużeniu dobuduje się kiedyś symetrycznie jej drugą część – czyli bibliotekę prezydencką Hilarii Clinton. W ten sposób biblioteki prezydenckie Billa i Hilarii stanowić będą dwa skrzydła jednego budynku. Hilaria uważała, że prezydentura należy jej się na mocy boskiego nadania i myśli, że może prezydentem nie zostać nie brała pod uwagę.

Miała heksa ego.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s