Politpoprawna archeologia

Rzepa donosi:

Kobieta z okresu epoki brązu, której zmumifikowane szczątki odnaleziono w Danii w 1935 roku (tzw. Skrydstrup Girl lub Skrydstrup Woman) była imigrantką, która przybyła na teren dzisiejszej Danii mając ok. 13-14 lat – wynika z najnowszych badań.

Rozumiemy, że archeolodzy dostali prikaz: Wykazać, że imigracja do Danii to zjawisko stare jak świat i że w dzisiejszej imigracji nie ma nic nowego, Dania tak naprawdę nie ma rdzennej ludności i tak dalej. Jest zapotrzebowanie na takie interpretowanie badań i tak je nalezy robić a kto będzie pisał inaczej nie dostanie grantu.

Więc my, Wielki Wódz, którzy na ogół nieomylni jestesmy a znajomość historii oraz natury ludzkiej mamy w małym palcu, zgłaszamy inna hipotezę tłumaczącą dlaczego ta zmumifokonana kobieta pochowana w Danii pochodziła z poza Danii. A nawet dwie.

Hipoteza pierwsza: Należała do jakiegoś plemienia, które ziemie dzisiejszej Danii najachało i podbiło biorąc za mordę ówczesnych mieszkańcow. Najeźdźcy byli nieliczni ale sprawniejsi we włądaniu bronią, podbili tubylców a po paru pokoleniach wymieszali się z nimi i ślad po nich zaginął.

Hipoteza druga: Dziewczynka została porwana do niewoli podczas jakiś rajdów łupieżczych przeciwko obcym plemionom robionym przez mieszkańców ówczesnych terenów dzisiejszej Danii. (Albo kupiona za kilka skór jelenia lub suszonych ryb). Potem, jako niewolnica, trafiła do haremu jakiegoś watażki, co tłumaczy dlaczego była dobrze odżywiona.

Ciakawe czy archeolodzy zamiast od razu deklarować, że była „imigrantką” gotowi byliby rozważyć nasze hipotezy alternatywne.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s