Kobiecy sport

Pisaliśmy parę dni temu o tym, że bez względu na to co krzyczą feministki – kobiety są statystycznie rzecz biorąc słabsze od mężczyzn i nie są w stanie rywalizować w sportach z mężczyznami jak równy z równym. Przytoczylismy przykład cwaniaka z Australii, który – nie będąc w stanie rywalizować w podnoszeniu ciężarów na zawodach dla mężczyzn – zapisał się na zawody kobiece i zdobył komplet medali.

I przypomnieliśmy przykład sióstr Williams, ktore w tenisie kobiecym znajdowały się na absolutnym szczycie rankingów – a które nie miały szans w pojedynku z męskim tenisistą, który w rankingach męskich tenisistów był na tak dalekiej pozycji że jego nazwisko nic nie mówiło nawet fanom tenisa.

Dzisiaj przykład kolejny. Jak państwo wiecie – piłka nożna to sport męski. Ale istnieją również ligi kobiece. I istnieją też kobiece mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Soccer nie budzi w USA zainteresowania gdyż Amerykanie, nie bez racji, uważają że jest to gra dla dziewczynek, Latynosów i Europejczyków podczas gdy football to gra dla mężczyzn. Dlatego amerykańskie męskie drużyny soccera nie mają na forach międzynarodowych wielkich osiągnięć – podczas gdy w kobiecej piłce nożnej Stany Zjednoczone są prawdziwa potęgą: Reprezentacja Ameryki jest pierwszą jaka zdobyła trzykrotnie  złoty medal na kobiecym mundialu. Ostatni raz w roku 2015.

Obecnie trwają przygotowanie do kolejnego kobiecego Mundialu i reprezentacja Ameryki poszukiwała partnera do treningu przed meczem z Rosją. Ktoś wpadł na pomysł aby – pewnie dla żartu – pozowolić mistrzyniom świata zagrać z jakąś drużyną licealną z Dallas  złożoną z piętnastoletnich chłopców.

Mamy więc mecz: Amatorzy, którym jeszcze wąsy nie rosną przeciwko mistrzyniom świata. Rezultat? Chłopcy pokonali złote medalistki 5-2.

Należy postawić pytanie: Gdy Korwin Mikke powiedział publicznie kilka rzeczy powszechnie wiadomych i oczywistych został za to ukarany grzywną oraz nagonką w merdiach.

Jak w takim razie nalezy ukarać gazetę, która pisze o kompromitującym wyniku reprezentacji USA? Przecież publikowanie takich faktów podkopuje wiarę ludzi w jedynie słuszną obowiązująca ideologię polit poprawności? Kilka takich publikacji i ludzie zaczną podejrzewać, że może ten cały Korwin jednak ma rację? I co wtedy?

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s