Czyje interesy reprezentuje polska administracja?

Rzepa donosi o tym, rodziny sprowadzonych do Polski podczas rządów Ewy Kopacz Syryjczyków wystapiły o odebranie im statusu uchodźcy.

Po prostu wynieśli się z Polski do Niemiec. W międzyczasie w Polsce zaocznie uznano ich za uchodźców. I teraz w Niemczech z racji tego że w Polsce uznano ich za uchodźców nie mogą dostawać socjalu.

Syryjczycy poprosili więc władze polskie aby im status uchodźców odebrać. Władze odmówiły tłumacząc to jakimś paragrafem, że decyzja jest ostateczna. Tak, odpowiadają Syryjczycy, ale inny paragraf mówi, że urząd może zmienić pierwotną decyzję na wniosek zainteresowanego. Sprawa jest w toku.

Nas Wielkiego Wodza interesuje: W czyim interesie działają polskie urzedy?

Na pewno nie w interesie samych zainteresowanych, czyli owych Syryjczyków, którzy wyraźnie dali do zrozumienia, że w Polsce mieszkać nie chcą.

W interesie państwa polskiego? Też chyba nie. Jaki interes ma państwo polskie w tym aby tych Syryjczyków osiedlic w Polsce wbrew ich woli? Podjęto próbę udzielenia im pomocy, Syryjczycy wypieli się i wyjechali do Niemiec. No to krzyż na drogę i więcej nas ta sprawa nie powinna obchodzić.

A tu okazuje się, że obchodzi – i to do tego stopnia, że polskie urzędu gotowe są status uchodźcy przyznawać zaocznie i wbrew woli zainteresowanych. Co dalej? Czy Polska wyśle za tymi Syryjczykami europejskie listy gończe aby ich schwytać i w kajdanach nad Wisłę odprowadzić?

W czyim to wszystko dzieje się interesie?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Czyje interesy reprezentuje polska administracja?

  1. Marcel pisze:

    IMHO, this now is an EU (European Commission and European High Court) issue. Neither Poland nor German govs are the real sovereigns, but the EU gov in Bruxelles. Poland made the first step to comply with the EU demands from Bruxelles. The clear reason for the Brexit vote in the UK. Now the lawyers could have plenty of work forever and ever!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s