Odpowiadamy Czytelnikowi

W odpowiedzi na nasz tekst o wycofaniu się przez Polskę z planów zakupu uzywanych F-16 Czytelnik napisał:

zamiast F16 może warto by wziąć od Amerykanów samoloty A-10 Warthog. Dadzą wraz z całym zapleczem za centy, bo są odstawione w Nevadzie.Samoloty skonstruowane specjalnie do zwalczania ruskich czołgów.

Mamy dwie uwagi:

Po pierwsze:

Odpowiadamy: Dawniej byliśmy zwolennikami takiego rozwiązania. Co więcej przez moment, w roku 2015, wydawało się to nawet realne. Amerykańskie lotnictwo chciało A-10 wycofać i była szansa, że gdyby umiejętnie zalobbowac to Polska by te A-10 dostała. Ale już nie: lotnictwo wycofało się z planów wycofania A-10

In January 2016, the USAF was „indefinitely freezing” plans to retire the A-10 for at least several years.

oraz:

In July 2015, Boeing held initial discussions on the prospects of selling retired or stored A-10s in near-flyaway condition to international customers. However, the Air Force then said that it would not permit the aircraft to be sold.

Czyli sprawa jest nieaktualna. Czy były szanse na zdobycie A-10 już się nie dowiemy ale faktem jest że rząd RP nawet nie kiwnął palcem aby spróbować je zdobyć. PO było zajęte sprawami takimi jak walka o związki partnerskie oraz debatami o tym czy solić ziemniaki. A PiS zajmował sie obchodzeniem miesięcznic smoleńskich oraz wymyślaniem kolejnych coraz bardziej absurdalnych wersji teorii na temat zamachu smoleńskiego – więc nie mieli czasu myśleć o jakiś tam A-10.

A po drugie:

Czytelnik pisze, że A-10 przydałyby się bo to samoloty skonstruowane specjalnie do zwalczanie ruskich czołgów (co jest oczywiście prawdą). Otóż My, Wielki Wódz, mamy pytanie do Polskich Prawdziwych Patriotów:

Kto i w jaki sposób wam tak skutecznie wmówił, że zagrożenie może przyjść tylko i wyłącznie ze strony Rosji iż dzisiaj mózgi macie zaspawane i nie jesteście przyjąć do wiadomości że zagrożenie może przyjść z zupełnie innego kierunku?

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Odpowiadamy Czytelnikowi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s