PiS dekomunizuje ulice

Rzepa donosi, że PiS chce dekomunizować ulice. Upór godny pochwały zważywszy, że pomników komuny zostało w Polsce już naprawde niewiele. Ale jak widać jest jeszcze w Olsztynie pomnik wdzięczności Armii Czerwonej, więc PiS chce go usunąć.

Gdyby chodziło o likwidowanie jakiś pomników po KPP czy podobnej swołoczy nie mielibyśmy skrupułów: wyburzać. Ale gdy chodzi o pomniki Armii Radzieckiej to sprawa jest bardziej delikatna. Powiemy sprawę dzisiaj niepopularną ale prawdziwą: Gdyby nie Armia Radziecka to po rozprawieniu się z Żydami kominy krematoriów dymiłyby do ostatniego Słowianina.

Więc w kwestii rosyjskich cmentarzy wojennych oraz pomników Armii Radzieckiej zalecalibyśmy ostrożność: Mogą jeszcze przyjść czasy gdy Polska będzie potrzebowała sojuszu z Rosją. Tzw „prawdziwi patrioci” będą tu krzyczeć „sojusz z Rosją – nigdy na żadnych warunkach, w żadnych okolicznościach!” – ale my, Wielki Wódz, jako że na ogół nieomylni jesteśmy, wiemy swoje: Na NATO liczyć nie można a przekonanie, że zagrożenie może przyjść tylko ze strony Rosji jest niebezpiecznym złudzeniem.

A tak naprawdę to dekomunizacji nie potrzebuje ani Polska ani Rosja tylko Europa Zachodnia, którą to sprawę próbujemy Polakom uświadomić, jak na razie bez skutku.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „PiS dekomunizuje ulice

  1. Marcel pisze:

    People in Poland are blessed in enjoying their internal peace and are shockingly blind to the basic fact that there is no German domestic separatist or even terrorist activity there, like in other modern countries.
    Ask why and what happened there to the millions of ethnic Germans of Poland, in only a few years right after 1945, all under direct orders from Moscow?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s