Nawet Gazwyb czasem pisze prawdę

Cytujemy:

Nie można się sprzeciwiać klerykalizacji państwa, brać udziału w marszach kobiet i bronić prawa artystów do scenicznego bluźnierstwa, a jednocześnie domagać się przyjmowania przybyszów, którzy pogardzają kobietami, a za bluźnierstwo karzą śmiercią.

Wydalenie przez Holendrów agitatorki konserwatywno-wyznaniowego reżimu tureckiego to kolejna okazja do namysłu nad przyjmowaniem przybyszów z krajów strefy islamu.  

W Holandii liczni tureccy imigranci okazali się sympatykami dyktatora zaprowadzającego autorytaryzm w imię Allaha. Jego zakutana w chustę wysłanniczka – minister rodziny i polityki społecznej – przybyła z misją podsycania ich patriotyczno-religijnego zapału. To nie pierwszy przykład świadczący o tym, że wyznawcy islamu zamieszkujący w drugim, a nawet trzecim pokoleniu kraje Europy wykazują ślepe przywiązanie do kultury, której zacofanie i brak perspektyw wygnały ich rodziców i dziadków z ojczyzny. Chcą korzystać z dorobku i zasobów cywilizacji zachodniej, ale nie chcą przyjmować jej wartości i zasad, czym wywołują gniew gospodarzy, który objawia się coraz silniejszym poparciem dla antyimigranckich sił politycznych. 

To temat do przemyśleń zwłaszcza dla lewicowców i liberałów. Zwolennicy otwartego społeczeństwa, świeckiego państwa, demokracji liberalnej, tolerancyjnej kultury, równouprawnienia kobiet, praw dzieci i obyczajowych swobód nie mogą bezkrytycznie i bezmyślnie zgadzać się na osiedlanie w ich krajach ludzi, którzy te wartości i zasady odrzucają lub ignorują, a często kwestionują. Nie można się sprzeciwiać klerykalizacji państwa, brać udział w marszach kobiet i bronić prawa artystów do scenicznego bluźnierstwa, a jednocześnie domagać się przyjmowania przybyszów, którzy za bluźnierstwo karzą śmiercią, swoimi zawiniętymi w chusty kobietami pogardzają nie mniej niż tymi noszącymi mini, a jedyne prawo, jakie respektują, to wyznaniowe.

Zepsuty zegar dwa razy na dzień pokazuje poprawną godzinę. A Gazwyb czasem pisze rzeczy słuszne.

Ciekawe czy teraz doktoressa Środowa, Senszynowa i reszta hałastry zacznie dawać Gazwybowi pryncypialny odpór?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s