Spectator o Polsce

Podczas gdy prasa zachodnioeuropejska a niemiecka w szczególności nie ustaje w atakach na Polskę brytyjski Spectator publikuje artykuł przedstawiający Polską w pozytywnym świetle. Nie tylko zauważa, że liczba Polaków w UK maleje – co świadczy o polepszającej się sytuacji gospodarczej Polski – ale wręcz sugeruje, iż może dojść do migracji Brytyjczyków nad Wisłę – zachęconych tym, że Polska posiada dobry system edukacyjny i niewielką przestępczość.

Oczywiście jak na dziennikarzy, czyli humanistów, czyli ludzi niezdolnych do posługiwania się logiką, autorzy popełniają obowiązkowy błąd logiczny nie potrafiąc odróżnić przyczyny od skutku:

Poland also has one of the best education systems in Europe – it consistently scores near the top of the PISA league table – and it also doesn’t have the, er, demographic challenges now facing Britain, France and Germany.

Polska również posiada jeden z najlepszych systemów edukacyjnych w Europie – który systematycznie plasuje się w czołówca tablic PISA – jak również nie posiada – jak by to powiedzieć – wyzwań demograficznych przed którymi stoją Wielka Brutania,Francja i Niemcy.

Otóż my, Wielki Wódz, piszemy o tym do znudzenia: Polski system edukacyjny dobrze wypada w rozmaitych testach nie dlatego, że polscy edukatorzy są tacy mądrzy a MEN tak dobrze obmyśla programy anuczania – ale dlatego, że w Polsce nie ma Murzynów ani muzułmańskich imigrantów z Bliskiego Wschodu, którzy cechują się niską inteligencją i którzy we wszelkich badaniach zaniżają poziom.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s