Dlaczego studia mają być bezpłatne?

Rzepa:

Reforma szkolnictwa wyższego szykowana jest przez ministra Gowina na wrzesień. W ubiegłym tygodniu w Radiu TOK FM Gowin powiedział, że „nie ma kompletnie żadnych przymiarek do wprowadzenia odpłatności za część studiów”, bo konstytucja przewiduje studia bezpłatne, ale on sam dopuszcza „jeden wyjątek”. […] młodzi lekarze musieliby zapłacić, jeśli nie podjęliby pracy w Polsce.

A my Wielki Wódz, powtarzamy w kółko jedno i to samo:

Największym wydziałem na UW jest wydział dziennikarstwa i nauk politycznych. Jest to gigantyczna fabryka bezrobotnych. Nie ma i nigdy nie będzie szans na to aby te tysiące i tysiące produkowanych tam politologow oraz dziennikarzy znaleźli jakąkolwiek pracę choćby w przybliżeniu zgodną z ich wykształceniem – tym bardziej, ze w ogromnej większości są to bardzo słabi dziennikarze oraz bardzo słabi politolodzy.

Dlaczego państwo polskie ma płacić za kilkuletnie wakacje połączone z pijaństwem oraz orgiami seksualnymi dla ludzi, któych wykształcenie nie jest nikomu do niczego potrzebne?

Przekazanie dwudziestu milionów uczelni Rydzyka wywołuje ogromne protesty. Natomiast topienie kolosalnych sum w kształcenie politologów nie budzi w ludziach oporów. Nie udało nam się ustalić jaki jest budżet Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na UW, ale przypuszczamy że te dwadzieścia milionów dla Rydzyka to przy nim tyle co nic.

Dlaczego studia na kierunkach co do których z góry wiadomo, że są niepotrzebne mają być bezpłatne?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s