Szef MSZ wspiera Polonię

Nowy Tydziennik donosi:

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w trakcie sejmowego expose mówił, że Polska będzie nadal wspierała Polonię i Polaków żyjących poza jej granicami.


Minister Waszczykowski wskazywał na ubiegłoroczne dokonania polskiej dyplomacji w tym zakresie. Polski MSZ między innymi zapobiegł likwidacji polskiej szkoły na Łotwie, wynegocjował też finansowanie remontu Domu Polskiego w Bochum w Niemczech. Polska zawarła również porozumienie z Białorusią o współpracy w dziedzinie oświatowej. Znowelizowano też Ustawę o Karcie Polaka

[…]

Powiedział również, że MSZ będzie wspierał nauczanie języka polskiego. „Na wsparcie oświaty polskiej za granicą poprzez placówki zamierzamy przeznaczyć znacznie większe niż dotychczas środki” – powiedział minister Waszczykowski.

No i dobrze. Dawniej rząd RP wydawał dziesiątki milionów złotych na programy integrcji Cyganów z Polakami jeżeli teraz te dziesiątki milionów przestanie wydawać na integrację Cyganów a przeznaczy na nauczanie polskiego dzieci Polonii to będą to pieniądze też zmarnowane – ale przynajmniej zmarnowane sensowniej.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s