Nawet lewacki Guardian zaczyna pisać z sensem…

O tym, że lewacy żyją w alternatywnej rzeczywistości i nie bardzo wiedzą co się dzieje za oknem – wiadomo. Wielokrotnie na tym blogu cytowaliśmy korespondenta Gazwybu w USA Mariusza Zawadzkiego, który pisał w swoich doniesieniach rzeczy świadczące, że nosa nie wychyla poza zamkniety światek zagranicznych korespondentów i zamiast opisywać jak Ameryka wygląda w rzeczywistości pisał jak zdaniem lewackich dziennikarzy powinna wyglądać.

Zawadzki oczywiście nie był jedynym dziennikarzyną ślepym na rzeczywistość za oknem o czym można się przekonać choćby przeglądając archiwa The Guardiana:

Hillary Clinton is almost certain to be president – Hilaria Clinton prawie na pewno będzie prezydentem (20 października 2016)

Z tym, że pomiędzy Guardianem a resztą lewackiej hołoty zachodzi jedna subtelna różnica: The Guardian zdobył się na odrobine wysiłku umysłowego i spróbował zrozumieć dlaczego Trump wygrał. Słowem dokonał rzeczy, która przerasta możliwości intelektualne pismaków Gazwybu, Tygodnika Powszechnego oraz New York Timesa, którzy nie potrafią wyjąć poza schemat: Trump to Hitler, jego wyborcy to rasiści, faszyści i co tam jeszcze.

A tu proszę: Guardian zdobył się na próbe poprawnego opisania rzeczywistości:

Trump is no fascist. He is a champion for the forgotten millions – Trump nie jest faszystą. Jest trybunem zapomnianych milionów.

Obama promised solutions but let the people down. Is it any surprise that they voted for real change? – Obama obiecał rozwiązania – i zawiódł. Czy to powinno dziwić, że ludzie zagłosowali za prawdziwą zmianą?

Warto przeczytać cały artykuł. Mówiąc krótko: The Guardian dzisiaj, po wyborach zaczyna powoli rozumieć i pisać o rzeczach, o ktorych My, Wielki Wódz, pisaliśmy prawie rok temu, zanim jeszcze zakończyły się prawybory i zanim dostał niminację prezydencką partii Republikańskiej.

No, ale My, Wielki Wódz, jesteśmy na ogół nieomylni.

Natomiast na to, że kiedykolwiek zmądrzeją pismaki z Gazwybu nie liczymy. Zbankrutują, ale nie zmądrzeją.

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Nawet lewacki Guardian zaczyna pisać z sensem…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s