Wybitny francuski intelektualista

Rzepa cytuje francuskiego intelektualistę Guya (Gwidona?) Sormana (nie wiemy czemu, ale  nam, Wielkiemu Wodzowi, określenie „francuski intelektualista” rymuje się z „nadęty głupek”):

Trump nie ma żadnej strategii w polityce zagranicznej, wystarczą mu tanie sukcesy medialne – mówi wybitny amerykańsko-francuski intelektualista, politolog i ekonomista Guy Sorman. […]  Nie wiemy nawet, kto będzie jego sekretarzem stanu, bo zatwierdzenie Tillersona przez Senat nie jest pewne.

To było dziesięć dni temu. A dzisiaj: Tillerson został zatwierdzony. Trzech demokratów wyłamało się z dyscypliny partyjnej i głosowali „za”.

I to by było na tyle w temacie komptencji „wybitnego francuskiego intelektualisty” cytowanego jako autorytet przez Rzepę.

Co ciekawe – czytaliśmy go od lat i jak na francuskiego intelektualistę wydawał się całkiem rozsądny, może dlatego, że siedzi w Ameryce. Ale niestety mieszka w Nowym Jorkowie, więc  widać również i jemu udzieliła się niechęć do Trumpa przez co utracił kontakt z rzeczywistością za oknem i w rezultacie dzisiaj gość jest w sprawach amerykańskich równie dobrze poinformowany co amerykański korespondent Gazwybu, Mariusz Zawadzki.

 

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Wybitny francuski intelektualista

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s