Czterolatka na strzelnicy

Merdia z oburzeniem komentują filmik z youtube na którym ojciec uczy czteroletnią córeczkę strzelania z karabinu.

Przyznajemy, że też mamy troche mieszane uczucia gdy go oglądamy. Bron Wielki Manitou – nie dlatego, że ojciec uczy córeczkę strzelać. Bardzo dobrze, że uczy! Dzieci powinno się uczyć strzelać (i polować!) – wyrastają wtedy na ludzi powiażnych i odpowiedzialnych.

Nasze wątpliwości budzi kaliber broni uzywanej przez ojca do nauki. Nie widzimy dokładnie co to jest za broń, ale to wygląda na kaliber 223 lub wyżej, może nawet 243 lub 308. To za dużo na małe dziecko. Czterolatka nie uniesie takiego karabinu i nie będzie w stanie zapanowac nad odrzutem – no chyba, że karabin jest – tak jak się to wydaje byc na filmie – jakoś unieruchomiony. Wtedy odrzutu nie ma, ale i zabawa ze strzelania jest dużo mniejsza.

Boimy się, że dziewczynka uczona strzelania w ten sposób może się zniechęcić.

Dzieciom nalezy kupować karabinki dla dzieci – Cricket lub Chipmunk w kalibrze 22. A nauke strzelania należy prowadzić nie na strzelnicy ale gdzieś w lesie – na odludziu. Dla małego dziecka strzelanie do puszek lub celów z kamyków jest bardziej atrakcyjne niż dziurawienie papierowych tarcz na strzelnicy.

Później gdy dziecko podrośnie trochę można mu kupić śrutówkę w kalibrze 410 a potem stopniowo w miaręupływu lat przenosić się na coraz większe kalibry.

Dziewczynka uczona strzelania od małego wyrośnie na dzielną kobietę, zdolną do tego aby samodzielnie bronić się przed napastnikami. A dzieci nie uczone strzelania wyrastają na tchórzy i dupy wołowe.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s