Opowieści kierowców

Po porwaniu polskiej ciężarówki w Berlinie i zamachu merdia zaczęły rozmawiać z polskimi kierowcami tirów jeżdżących po Europie. Wyniki są przygnębiające – i niestety – wydają się potwierdzać to co My, Wielki Wódz mówimy od dawna: zagrożenie dla Polski, którego wszyscy oczekują ze strony Rosji, może przyjść z Zachodu.

Na temat rosnącego na Zachodzie bandytyzmu mówią:

Do ciężarówki podchodzi kilka osób, które przez uszczelki szyb wpuszczają gaz usypiający. Gdy kierowca zaśnie, włamują się do naczepy okradając ją z towaru lub do kabiny, skąd zabierają pieniądze, dokumenty czy inne wartościowe rzeczy.

– Rosja jest już bezpieczna. Tam się uspokoiło. Najgroźniejsze są dla nas teraz Francja, Włochy i właśnie Niemcy. Rocznie to jest nawet kilkaset napadów, choć trudno mówić o liczbach, bo nikt takich statystyk nie prowadzi -[…]

Jeden z polskich spedytorów, który ma flotę 60 ciągników siodłowych opowiada nam historię swojego kierowcy. Chłodnię napadnięto i wyrzucono z niej kilkanaście palet z towarem. W tym czasie kierowca tylko przyglądał się przerażony z kabiny.

– Nigdy nie napada jedna osoba. To często są zorganizowane grupy po kilka, czasem nawet kilkanaście osób. Kierowcy mają ze sobą pałki czy inne rzeczy do obrony, ale na taką zgraję to i tak nic przecież nie da. Ja swoim pracownikom mówię, że najważniejsze to, żeby im się nic nie stało – mówi nam anonimowo Marek.

Jak dodaje, choć w Rosji często próbuje się im przeszkadzać absurdalnymi przepisami, to napadów w ostatnim czasie nie jest tam dużo. Według niego to właśnie na Zachodzie Europy proceder ten w ostatnich latach przybrał na sile. Dotyczy to zarówno prób dostania się na naczepę, by przedostać się z Francji do Wielkiej Brytanii, jaki i zwykłych napadów rabunkowych.

Dawniej obowiązywała zasada: Zachód – porządek, czystość, dobrobyt, bezpieczeństwo. Wschód – bandytyzm, korupcja, brud.

A tymczasem powoli, powoli, powoli sytuacja zaczyna się odwracać.

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s