New York Times idzie w ślady Gazwybu

Nie tak dawno Gazwyb protestował, gdy na Węgrzech splajtowała gazeta Nepszabadsag opozycyjna wobec Orbana. Redakcja z Czerskiej udawała, że nie rozumie iż to, że gazeta plajtuje niekoniecznie musi uznaczać „dławienie demokracji”. Być może po prostu próbuje ona sprzedawać produkt którego nikt nie chce. I stwierdzilismy, że najprawdopodobniej protesty przeciwko bankructwu Nepszabadsag to przygotowanie artyleryjskie: Michnik czuje, że jego gazeta może paść jako następna i będzie przedstawiał bankructwo jako zamach na demokrację.

Nie upłynęło dużo czasu i okazało się, że nasze przypuszczenia są słuszne: Sytuacja Gazwybu jest fatalna, co sam Nadredaktor przyznaje. Trudno się temu dziwić: jeżeli ktoś chce się dowiedzieć co się na świecie dzieje – to z Gazwybu się tego nie dowie. No to po co czytać Gazwyb?

Tymczasem okazuje się, że w ślady Gazwybu i Nepszabadsag zaczyna iść New York Times. Że sytuacja tej gazetki nie jest najlepsza to już dawno gołębie na Manhattanie gruchały. Ale nie było do końca wiadomo jak konkretnie zła.

Wygląda na to, że na tyle zła, że New York Times właśnie ogłosił iż zwolni osiem pięter w wieżowcu w którym znajduje się redakcja – aby je wynająć i z czynszu ratować budżet.

No to sytuacja musi być naprawdę zła. Mamy nadzieję, że wkrótce Gazwyb będzie organizował marsze protestacyjne w obronie New York Timesa.

A przy okazji nasuwa się taka refleksja.

Wielokrotnie pisaliśmy, że największym wydziałem na Uniwersytecie Warszawskim jest wydział Politologii i Dziennikarstwa – ponad 5 tysięcy studentów. Podobna ich liczba musi być na UJ. Jeżeli doliczymy adeptów dziennikarstwa z innych mniejszych szkół – to otrzymamy już sporą armię ludzi. Dodajmy: ludzi całkowicie niepotrzebnych, bez najmniejszych szans na pracę.

Ile razy można pisać, że jest to potworny skandal? Kształcenie takiej masy ludzi w specjalnościach bez przyszłości i nipotrzebnych to potworne marnowanie potencjału ludzkiego. I po co to? Po to aby te masy „profesorów doktorów habilitowanych dziennikarstwa” mogły mieć państwowe posady. Naprawdę nie widzicie Państwo, że to jest po prostu skandaliczny przekręt? Rozkradanie państwowych pieniędzy i oszukiwanie studentów?

Ci wszyscy „wykładowcy dziennikarstwa” powinni siedzieć w kryminale. Za oszustwo i wyłudzanie pieniędzy.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „New York Times idzie w ślady Gazwybu

  1. Pingback: Papież Franciszek potępił Gazwyb oraz New York Times! | Wielki Wódz Apaczów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s