Clinton ostrzega

przed „epidemią fałszywych informacji” w mediach społecznościowych

donosi Wprost.

Kandydatka Demokratów w wyborach prezydenckich zaapelowała o podjęcie pilnych działań mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania fałszywych informacji w internecie.

Tuż po ogłoszeniu wyniku wyborów prezydenckich mówiono o tym, że treści, które pojawiły się na Facebooku czy Twitterze mogły wpłynąć na wynik wyborów w Stanach Zjednoczonych.

Clinton stwierdziła, że fałszywe informacje, które pojawiają się w internecie i nie są w żaden sposób weryfikowane czy wyjaśniane są obecnie prawdziwą epidemią. Według Demokratki wypaczają one prawdziwy obraz polityków i sprawiają, że do społeczeństwa trafiają informacje, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Tak. To wszystko prawda. Merdia rozpowszechniają bezkarnie fałszywe informacje.

Na przykład korespondent Gazwybu w USA Mariusz Zawadzki publicznie kłamał twierdząc, że Hilaria nie jest osobą doszczętnie skorumpowaną oraz twierdził, że nieprawdą jest jakoby Fundacja Clintonów służyła wyłącznie do odbierania łapówek w zamian za obietnicę wpływów politycznych i bezczelnie w twarz kłamał twierdząc, że zajmuje się ona „pomaganiem setkom tysięcy ludzi”.

Jest oczywiste, że podobne rozpowszechnianie fałszywych informacji miało na celu wypaczenie prawdziwego obrazu Hilarii i stowrzenie obrazu kandydatki, który nic nie ma wspólnego z rzeczywistością.

Czy za podobne naruszanie zasad etyki dziennikarskiej, która nakazuje przecież aby fakty przedstawiać możliwie bezstronnie,  Zawadzki został przez przełożonych upomniany?

Oczywiście nie.

Jaka gazeta tacy korespondenci.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s