Mentalne skamieliny

Politycy polscy wywodzący się z tzw „pokolenia styropianu”, czyli ludzi, którzy pierwsze doświadczenia polityczne zbierali w latach 80 – gdy na Kremlu siedział Breżniew (a potem Andropow i Czernienko) zaś w Waszyngtonie i Londynie Reagan i Thatcher. No a w Watykanie wiadomo kto.

Świat był wtedy prosty: Zachód to demokracja, wolność i dobrobyt. Wschód – despotyzm i bieda.

I polskim politykom taka wizja świata pozostała po dziś dzień. Starcza skleroza sprawiła iż umysły im stwardniały i – niczym Rzecki bredzący w kółko o bonapartyźmie – nie potrafia przyjmować nowych informacji  przez co mentalnie nadal tkwią w latach 80. Nie zauważyli, że w Waszyngtonie nie tylko nie ma już Reagana ale o mało co prezydentem nie została Hilaria, bardziej czerwona niż całe KC KPZR za Breżniewa razem wzięte. Nie ma Jana Pawła II tylko Franciszek, który kościół katolicki powoli demontuje od środka. A w Rosji nie rządzi już partia komunistyczna tylko Putin, który owszem – jest rosyjskim imperialistą, ale w odróżnieniu od ZSRR nie marzy o wszechświatowej rewolucji proletariackiej.

Piszemy o tym, bo dowiedzieliśmy się, że Pani Fotyga na forum PE dzielnie walczy z „propagandą rosyjską”. Była szef polskiego MSZ, jak na mentalną skamielinę przystało, nie potrafi dostrzec, że w dzisiejszych czasach to nie merdia rosyjskie są najbardziej wrogo nastawione do Polski (one na Polskę na ogół nie zwracają większej uwagi)  – ale unijne: niemieckie, francuskie, belgijskie. Die Welt, Sueddeutsche Zeitung, Le Monde i reszta pisze o Polsce w tonie takim samym w jakim Neues Deutschland i Rude Pravo pisały o Solidarności. A wezwania do zbrojnej interwencji w Polsce w celu przywrócenia demokracji nie słyszymy dzisiaj z Kremla – ale z ust Martina Schulza, chwilowo jeszcze szefa PE a niedługo – co nie daj Wielki Manitou – być może członka niemieckiego gabinetu.

Właśnie zmarł Fidel Castro. Rzepa przytacza jakże znamienne reakcie eurohołoty:

Zmarły Fidel Castro był jedną z historycznych postaci ubiegłego wieku, wcieleniem kubańskiej rewolucji, a dla wielu – bohaterem – napisał w sobotę w liście kondolencyjnym przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

„Wraz ze śmiercią Fidela Castro, świat stracił człowieka, który dla wielu był bohaterem. Zmienił losy swojego kraju, a jego wpływy sięgały jeszcze o wiele dalej. Historia oceni dziedzictwo, jakie pozostawił” – napisał Juncker. 

Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini nazwała Fidela Castro „historyczną postacią”. „Odchodzi w czasach wielkich wyzwań i niepewności, a także wielkich wyzwań w jego kraju” – napisała Mogherini.

Pani Fotyga walcząca z rosyjską propagandą nie dostrzega, że świat dokonał zwrotu o 180 stopni. Dzisiaj Zachód jest wylęgarnią komunizmu a nie Rosja. Gdy ze Schulza zeskrobiecie cienką warstwę europejskiego lakieru to pod spodem zobaczycie starą dobrze nam znaną gębę niemieckiego iberalesa. Polscy politycy są na te zmiany głusi i ślepi, zakleszczeni w swojej wrogości wobec Rosji nie dostrzegają zagrożeń rodzących się gdzie indziej.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s