Ludzie zaczadzeni rusofobią

Rzepa donosi:

Rezultaty wyborów prezydenckich w Bułgarii i Mołdawii pokazują, jak trudno tym krajom zerwać związki z Moskwą i konsekwentnie zmierzać w kierunku zachodnim

Jakże trudno Polakom zerwać z widzeniem świata przez pryzmat polskiej rusofobii!

Czy tak trudno zrozumieć, że z punktu widzenia Bułgarii świat wygląda inaczej?

Przypominamy: Bułgaria graniczy z Turcją. To Turcja była jest i będzie tradycyjnym wrogiem Bułgarii. Kilkuset lat okupacji i prześladowań nie da się ot tak sobie wymazać.

Do tego dzisiejsza Turcja powoli zmienia się na gorsze. Erdogan coś tam zaczyna przebąkiwać o odzyskiwaniu odwiecznych ziem tureckich. A w dodatku ma w zanadrzu broń, którą może zdestabilizować sąsiednie kraje – jeżeli tylko zechce – czyli arabskich migrantów. Co będzie jeżeli po prostu podrzuci pod granicę bułgarską milion Arabów albo dwa?

Bułgaria będzie się musiała bronić – być może nawet do przybyszy strzelać na granicach. Czy można liczyć na to, że Europa stanie po jej stronie? Oczywiście – nie. Euroświnie z Brukseli, te wszystkie Schulze i Junckery nie tylko nie przyjda Bułgarom z pomocą ale jeszcze wbija im nóż w plecy wprowadzając sankcje pod pretekstem, że niezbyt dobrze się opiekują uchodźcami. Będzie tak? Będzie!

Bułgarzy widzą to o czym My, Nieomylny Wielki Wódz piszemy do znudzenia, a czego Polacy z uporem dostrzec nie chcą: wartość NATO jako sojuszu wojskowego jest żadna. Natowskie gwarancje bezpieczeństwa są fikcją. Ponadto samo przystąpienie do NATO jest z bułgarskiego punktu widzenia nieporozumieniem: wrogiem Bułgarii jest Turcja – a nie Rosja. Rosja jaka jest taka jest, ale stanowi dla Bułgarów jakiegoś gwaranta który być może będzie ich bronić przed ponowną islamską niewolą. A przed kim ma bronić Bułgarów NATO?

Czy to naprawdę takie trudne do zrozumienia?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Ludzie zaczadzeni rusofobią

  1. Dlatego własnie była ta akcja V4 + Bałkany w Warszawie gdzie Grupa przedstawiła projekt „natychmiastowego” przyjęcia do Unii całych Bałkanów i uszczelnienia granic. Zaproszono nawet ministra z Kosowa , który nota bene nasrał na dywan ( z czyjego poduszczenia?) obrażając Serbię. Generalnie obserwują V4 i zwłaszcza aktywność Węgier ( Orban od razu pojechał do Serbii)widać , że idzie to w kierunku ośrodka stabilizującego Bałkany i Rosja niedługo nie będzie miała wiele do powiedzenia. widać , że Włochy i Austria są zainteresowane tym formatem. Dla Polski to dobrze bo wzmacnia się kierunek osłonowy na Południu a i my jesteśmy dla nich kluczową osłoną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s