Majątek Clintonów

Rzepa donosi:

Tuż przed wyborami małżeństwo Clintonów oskarża się coraz częściej, że zarobili miliony na swojej fundacji.

[…]

Do 2013 r. Hillary Clinton nie była formalnie związana z fundacją, ale krytycy zarzucają jej, że gdy pełniła funkcję sekretarz stanu, mogła nagradzać darczyńców politycznymi przysługami.

[…]

Do 2013 r. Hillary Clinton nie była formalnie związana z fundacją, ale krytycy zarzucają jej, że gdy pełniła funkcję sekretarz stanu, mogła nagradzać darczyńców politycznymi przysługami. To z kolei okazja do manipulowania polityką zagraniczną, bo darczyńcami tej fundacji nierzadko są zagraniczne rządy takie jak Arabia Saudyjska, Katar czy Algieria czy duże korporacje jak Coca-Cola Alibaba i Dow, które prowadzą miliardowe interesy w innych krajach.

Niemożliwe, żeby Clintonowie robili machlojki a ich fundacja była przykrywką do brania łapówek. Ostatecznie kto jak kto, ale Wielki Autorytet polskiego dziennikarstwa, Wybitny Specjalista od Spraw Amerykańskich, dziennikarz kryształowo bezstronny i uczciwy, czyli Pan Mariusz Zawadzki, piszący dla najbardziej rzetelnej i prawdopmównej  z polskich gazet, czyli Gazwybu, stwierdził ex caethedra, że

Amerykańska prawica od lat oskarża Hillary i Billa Clintonów, że dorobili się setek milionów kosztem swojej fundacji charytatywnej. To oczywiście bzdura – ani oni, ani ich córka Chelsea nie przyjmują bezpośrednio żadnych pieniędzy za pracę w fundacji, która obraca miliardami dolarów i pomogła setkom tysięcy ludzi na całym świecie.

No, skoro taki rzetelny dziennikarz jak Pan Zawadzki powiedział nam, że ostarżenia pod adresem Hilarii to oczywista bzdura – to znaczy, że powiedział.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s