Europejska obrona bez Polski

Rzepa donosi:

Cztery największe kraje Unii po Brexicie – Niemcy, Francja, Włochy i Hiszpania – chcą integrować siły zbrojne. W gronie pomysłodawców nowej inicjatywy zabrakło naszego kraju.

Pominięcia Polski następuje dwa tygodnie po tym, jak rząd w Warszawie zerwał kontrakt na zakup caracali.

– To nie jest zemsta za odrzucenie francuskich helikopterów, ale znacznie szerszy problem. Polska przestała być zapraszana do udziału w kluczowych unijnych inicjatywach, bo jej rząd nie jest traktowany poważnie – mówi „Rz” były minister obrony Tomasz Siemoniak.

Bardzo dobrze, że Polska nie będzie brała udziału w tej błazeńskiej inicjatywie.

Rozmaite pomysły tworzenia wspólnych europejskich sił zbrojnych powtarzają się od lat, co jakiś czas nawet są tworzone wspólnie międzynarodowe jednostki wojskowe – i guzuk z tego wynika. Wartość tych euroarmii jest zerowa, z integrowania europejskich sił zbrojnych zawsze wychodzą nici. Tak samo będzie i tym razem.

Zamiast rwać włosy z głowy, że przez ten okropny PiS nie zaprosili nas do integracji należy sprawę postawić tak: Polska pod żadnym pozorem nie powinna integrować swojego wojska z zachodnią Europą. Wartość bojowa armii zachodnioeuropejskich jest absolutnie żadna, nie są one w stanie przeprowadzić nawet najprostrzej operacji policyjnej, liczenie na nich jako na sojuszników jest skończoną głupotą, o czym my, na ogół nieomylny Wielki Wódz, piszemy do znudzenia.

Polskich wojskowych należy izolować od wojskowych zachodnioeuropejskich – w przeciwnym razie grozi im, że się zarażą od nich pacyfizmem, politpoprawnością i zaczną zamiast uczyć się zabijać wrogów dyskutować o prawach pedałów. Jak na razie polskie wojsko unikneło zaczadzenia lewactwem, hominternem i internacjonalizmem – i niech tak pozostanie.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s