Kłamstwa w bitwie o prawdę

Pan Threeme na Salon24 palnął wielkie wypracowanie, w którym pryncypialnie daje odpór wrogiej propagandzie podważającej religię Globcio:

Bitwa o prawdę. Klimat

Na początek trochę historii. Wbrew powszechnej i usilnie propagowanej narracji teoria globalnego antropogenicznego ocieplenie wcale nie zaczeła się kilkanaście lat temu. I nie jest też prawdą, że dopiero niedawno zaczęto zmieniać termin „globalne ocieplenie” na „zmiany klimatyczne”
[…]

I dalej pisze o tym, że już dwieście lat temu jacyś tam uczeni wysuwali hipotezy o Globcio, zupełnie jak by to miało jakieś znaczenie zważywszy, że dwieście lat temu spora część planety nie była jeszcze zbadana i żadnych regularnych pomiarów temperatury ani pokryw lodowych ani poziomu CO2 nie było.

Jak przystało na czciciela Globcia Autor nie przejmuje się faktami i zakłada, że Czytelnicy to banda idiotów, którzy nie potrafią wyszukać informacji w internecie. I dlatego z kamienną twarzą pisząc „Bitwa o prawdę”  bezczelnie kłamie pisząc, że:

teoria globalnego antropogenicznego ocieplenie wcale nie zaczeła się kilkanaście lat temu. I nie jest też prawdą, że dopiero niedawno zaczęto zmieniać termin „globalne ocieplenie” na „zmiany klimatyczne”

Tymczasem wystarczy kilka sekund szukania w internecie aby odnaleźć:

Scientists Ask Why World Climate Is Changing; Major Cooling May Be Ahead;

Scientists Ponder Why World’s Climate Is Changing; a Major Cooling Widely Considered to Be Inevitable

Czyli po polsku:

Naukowcy zastanawiają się dlaczego klimat się zmienia, przed nami może być poważne ochłodzenie […] Uważa się, że poważne ochłodzenie klimatu jest nieuchronne.

Źródło: archiwa New York Timesa, 21 maja 1975.

Chcecie więcej? Prosze bardzo:

An international team of specialists has concluded from eight indexes of climate that there is no end in sight to the cooling trend of the last 30 years, at least in the Northern Hemisphere.

Czyli:

Międzynarodowy zespół naukowców stwierdził na podstawie ośmiu indeksów klimatu że nie widać końca trwającego od 30 lat trendu ochłodzenia klimatu…

New York Times 5 stycznia 1978

Mało wam? Chcecie przykłady z innych gazet? Proszę bardzo.

Tu możecie znaleźć więcej, bardzo długą listę archiwalnych artykułów z gazet straszących globalnym oziębieniem.

Jest wśród nich jeden, który cytuje naukowca, postulującego aby w imię walki z zanieczyszczeniem środowiska zlikwidować demokrację:

We will be forced to sacrifice democracy by the laws that will protect us from further pollution.

To jest prawdziwy cel Ocieplaczy/Oziębiaczy: pod pozorem walki o klimat zdobyć nieograniczoną władzę. Taki był cel w latach 70 i taki jest cel dzisiaj. Nie jest przypadkiem, że Thomas Friedman, publicysta New York Timesa zachwyca się autokracją panującą w Chinach: uważa, że to dobrze, że władze w Chinach mogą rządzić nie przejmując się wyborcami, gdyż dzięki temu mogą walczyć z globalnym ociepleniem i że dobrze byłoby gdyby taką autokrację wprowadzić w USA. Pełny tekst tutaj.

Morał: Stare powiedzenie mówi: dżentelmeni nie kłócą się o fakty. A fakty sa takie że jeszcze kilkadziesiąt lat temu uczeni straszyli nas globalnym oziębieniem i nową epoką lodowcową. Gdy to proroctwo nie spełniło się, przerzucili się na globalne ocieplenie. Gdy proroctwa o globalnym ociepleniu też się nie chciały sprawdzać (patrz na przykład: tutaj, tutaj, tutaj, tutaj …) to się przerzucili na „zmiany klimatyczne” i gadanie, że „ocieplenie może się objawiać przez oziębienie”.

Oczywiście, jeżeli podsuniecie pod nos czcicielowi Globcia artykuły z lat 70 straszące globalnym oziębieniem to albo pójdzie w zaparte,  zatka uszy, zamknie oczy i będzie udawał, ze artukułu nie widzi („Wcale nie widzę tego co mi pokazujesz, tra la la la”) albo zacznie argumentować, że to były tylko nieliczne głosy a większość uczonych od zawsze wierzyła w Globcio. I że na prawdę to liczba artykułów o Globalnym Oziębieniu w latach 70 jest mniejsza niż o Globalnym Ociepleniu.

Tylko, że prawda jest taka, że czciciele Globcia zajmują sie orwellowskim czyszczeniem przeszłości i – po cichu – usuwają z archiwów gazet  proroctwa o Globciu, które okazały się ewidentnie błędne – czego przykłady już podawaliśmy.

Dlatego radzimy Państwu te artykuły o globalnym oziębieniu ściągnąć sobie na dysk i zarchiwizować – bo wcześniej czy później, bez większego rozgłosu, znikną z internetu i czciciele Globcia będą bezczelnie rżnąć głupa udając, że nigdy ich nie było.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s