ONZ przyniosło cholerę

na Haiti – donosi Nowy Tydziennik.

Organizacja Narodów Zjednoczonych po raz pierwszy przyznała się do współodpowiedzialności za sprowadzenie cholery na Haiti. Choroba ta dotknęła setki tysięcy mieszkańców wyspy i spowodowała śmierć 10 tysięcy osób.

Od dawna podejrzewano, że to Organizacja Narodów Zjednoczonych była źródłem cholery na Haiti. Epidemia rozpoczęła się bowiem niedługo po przybyciu na wyspę nepalskich żołnierzy w ramach misji pokojowej. Nastąpiło to w 2010 roku po tragicznym trzęsieniu ziemi na Haiti. W Nepalu panowała wówczas epidemia cholery.

Śmiertelne bakterie prawdopodobnie przedostały się do rzeki z niewłaściwie zabezpieczonych latryn w ONZ-owskim obozie. Stamtąd choroba rozprzestrzeniła się na cały kraj. Jak pisze „New York Times”, w raporcie przygotowanym dla ONZ przez amerykańskich naukowców znalazło się stwierdzenie, że epidemii na Haiti nie byłoby, gdyby nie działania tej organizacji.

Po co komu ONZ? Co pożytecznego zrobiła ta organizacja? Dlaczego Polska należy do ONZ?

Grupa ofiar epidemii cholery na Haiti skierowała do sądu w Stanach Zjednoczonych pozew przeciwko ONZ. Prawnicy tej organizacji argumentują, że powinien on zostać odrzucony ze względu na immunitet ONZ.

Nie rokujemy nadzieji na wygranie sprawy sądowej z ONZ. Funkcjonariusze tej organizacji podczas oficjalnych misji popełniali ciężkie przestępstwa i po dziś dzień żaden pracownik ONZ nie stanął za nie przed sądem.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s