A merdia swoje…

Zawsze po atakach terrorystycznych merdia pisały, że zrobił je Francuz czy Belg. Nigdy, broń Wielki Manitou, Arab z francuskim czy belgijskim obywatelstwem. Wszysko w myśl zasady: ściemniać ile się da, byleby nie przyznać, że to może mieć coś wspólnego z islamem. Byleby nie dopuścić do tego, żeby musieć przyznać, że „naród” to nie jest wspólnota ludzi mających jeden paszport ale coś więcej: wspólnota kultury i krwi a nawet – tak, tak – religii. Coś podobnego lewactwu nie jest w stanie przejść przez gardło.

Po ostatnich atakach w Niemczech coś pękło i merdia zaczęły pisać o tym, że zrobili je Arab z Tunezji z francuskim obywatelstwem, Syryjczyk czy Afgańczyk. Wydawało się przez moment, że merdia przyjęły do wiadomości, że narodowość to coś więcej niż kraj zamieszkania i paszport…

… ale szybko zostały przywołane do porządku. Jako pierwszy powrócił do starych metod Gazwyb, pisząc o tym, że morderstwo francuskiego księdza było robotą Francuzów „o arabskich korzeniach”. A teraz do pionu przywołana została Rzepa, która napisała o ostatnim ataku nożownika w Londynie:

Zamachowcem okazał się 19-letni Norweg o korzeniach somalijskich mieszkający w Wielkiej Brytanii od 14 lat.

Jeżeli ten człowiek pochodzi z Somalii a w Norwegii mieszkał co najwyżej do piątego roku życia – to, żeby się redaktorzy Rzepy nie wiemy jak starali to nie są w stanie zrobić z niego Norwega. Może mieć paszport jaki chce, ale najprawdopodobniej po norwesku nie mówi nic i z życia w Norwegii nie ma żadnych wspomnień. Proszę wybaczyć – ale opowiadanie o „Norwegu z somalijskimi korzeniami” to zawracanie głowy.

Gdyby całe życie mieszkał w Norwegii, mówił po norwesku i uważał się za Norwega – to jeszcze można by się zastanawiać czy jest Norwegiem. Ale w obecnej sytuacji jest to przysłowiowe pitolenie w bambus.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s