Początek końca Republiki – odcinek 2

Pierwszy odcinek cyklu „Początek końca Republiki” – jest tutaj. Dzisiaj część druga.

Gazwyb donosi, że Niemcy chcą pozwolić na służbę w Bundeswehrze ludziom, którzy nie są obywatelami Niemiec.

Przypominamy: Dawniej w armii Rzymskiej służyli Rzymianie należący do klasy ekwitów. Mogli zostać powołani do służby na czas kampanii, po czym wracali do domu. Wojsko miało charakter milicji. Obywatel był jednocześnie żołnierzem i na odwrót. Dzisiaj wojsko podobnego typu istnieje jeszcze w Szwajcarii oraz Izraelu.

Potem przyszedł Juliusz Cezar – i stworzył armię zawodową. W wojsku republikańskim służyli żołnierze, którzy przedewszystkim uważali się za obywateli Republiki, i którzy chcieli wojnę jak najszybciej wygrać – aby wrócić do swoich farm.

A w armii Juliusza Cezara było inaczej: Tam służyli ludzie, których lojalność związana nie była z państwem ani z narodem – ale z wodzem. Służyli bo płacił i dawał  możliwość łupów.

Każzdy podręcznik historii stwierdza: zastąpienie wojska milicyjnego przez zawodowe było jedną z przyczyn upadku Republiki.

Wojsko republikańskie miałoby opory aby mordowac obywateli rzymskich na rozkaz wodza. Wojsko imperialne – nie – byleby tylko wódz im za to płacił.

Cesarstwo przetrwało kilkaset lat – ale i ono upadło. Cezarowe zaczęli przyjmować do wojska barbarzyńców nie będących Rzymianami. Kalkulowali, że będą oni bardziej lojalni wobec Cezara aniżeli Rzymianie – bo Cezarowi zawdzięczali awans. Niestety – wiemy jak się to skończyło: gdy barbarzyńców w armii rzymskiej było odpowiednio dużo – to uznali, że zamiast służyć cezarom sami mogą sięgnąć po władzę – i dalej już było z górki.

Dzisiaj władcy Niemiec chcą przyjmować do Bundeswehry obcych. Teoria jest taka, że dzisiejsza Bundeswehra jest co prawda armią zawodową – ale złożoną z Niemców. Gdyby dać jej rozkaz strzelania do niemieckich rebeliantów protestujących przeciwko islamizacji kraju – to istnieje szansa, że wojsko nie wykonałoby rozkazu.

Dlatego armię niemiecką należy zamienić na wielokulturową zbieraninę, która nie będzie się poczuwała do związku z etnicznymi Niemcami – tak aby w razie potrzeby była gotowa do nich strzelać, na rozkaz tego kto akurat będzie cesarzem Niemiec.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s