Katarzyna wraca na Krym

Rzepa donosi, że na Krymie zostanie odbudowany pomnik carycy Katarzyny.

Katarzyna, z powodu rozbiorów Polski, nie jest w Polsce władcą popularnym – i jest to jak mówią Anglicy – understatement. To, że w Polsce ma opinię taką jaką ma jest więc w pełni zrozumiałe i usprawiedliwione.

Ale wystawienie jej pomnika na Krymie jest słuszne i w pełni na niego zasługuje.

Chanat Krymski, przez setki lat władający Krymem, był państwem baandyckim, utrzymującym się z napadów na ziemie polskie, ukraińskie i ruskie w celu porywania niewolników, których potem sprzedawano w Turcji. Był to proceder równie haniebny jak handel niewolnikami murzyńskimi wywożonymi z Afryki do Ameryk – z tą różnicą, że niewolnicy byli biali a handlarze niewolnikami byli muzułmanami, więc w dzisiejszych podręcznikach historii wspominać o tym nie wolno. A polska telewizja sączy Polakom do łbów muzułmański jad pokazując seriale w rodzaju „Wspaniałe stulecie” pokazujące lost dziewcząt porywanych do haremów jako bajkową sielankę.

Najbardziej haniebne w tej historii jest to, że przez kilkaset lat sąsiedztwa z państwem bandyckim jakim był chanat Polacy nie potrafili się wziąźć w garść i raz a porządnie ten wszawy naród jakim byli Tatarzy krymscy wytępić ogniem i mieczem do końca.

Zrobiła to dopiero Katarzyna uwalniając Ukrainę i południową Rosje od koszmaru. I za to sie jej należy pomnik.

Jeżeli pomnik ten sprawi, że Polacy zamiast zachwycać się tureckimi serialami pokazującymi przepych dworu sułtana uświadomoą sobie skalę zbrodni na której przepych ten sie opierał – to będzie z niego jakaś korzyść.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s