Wóz Drzymały II

Rzepa donosi: polskie małżeństwo mieszkało w altanie na działce. Nie mieli czy nie chcieli wydawać pieniędzy na mieszkanie a altana w zupełności im wystarczała. W bogatych krajach trafiają sie ludzie, którzy świadomie wyprowadzają się z wielkich domów do minidomków – z różnych względów: dla oszczędności, ze swoiście pojmowanej ekologii, z życiowego minimalizmu. Ich życie, ich sprawa – niech mieszkają gdzie chcą – jeżeli tylko budują swoje domki na swojej ziemi, nie będziemy im zabraniać.

Więc możemy zrozumieć ludzi, któzy uznali, że duże mieszkanie im niepotrzebne i że mogą się urządzić na kilku metrach kwadratowych działki i więcej im nie potrzeba. Gdy w arcyciasnym  mini domu w Warszawie chce mieszkać jakiś (podobno modny) pisarz – a to co innego. Jeszcze miasto mu taki dom wybuduje. Ale gdy w minidomku chce żyć zwykłe małżeństwo – to nagle okazuje się, że przepisy nie pozwalają.

W Polsce musieli interweniować urzędnicy, któzy wynaleźli przepis, że na działce mieszkać nie wolno. Właścicielowi działki wolno tylko na niej przebywać od czasu do czasu – ale nie stale.

Małżeństwo się procesowało dziesięć lat (polskie sądy jak widać nie mają ważniejszych spraw a sędziowie się nudzą). I ostateczny wyrok brzmi: małżeństwo musi się wyprowadzić a ich altana ma zostać zburzona. Mieszkać na własnej działce nie można. Kolejny przykad jaką fikcją jest w Polsce prawo własności.

Proszę dobrze zrozumieć wyrok: Polski sąd stwierdził, że obywatel nie może zamieszkać w SWOIM domu stojącym na SWOJEJ ziemi. Kiedy po raz ostatnio miała miejsce podobna sprawa sądowa na ziemiach polskich?

Tak, dobrze Państwo zgadujecie. Podczas rozprawy Michał Drzymała – Rzesza Niemiecka!

Michał Drzymałą za SWOJE pieniądze kupił SWOJĄ ziemię – i władze zakazały mu zamieszkania na niej.

Co zrobił Drzymała? Zamieszkał w wozie. Gdy dostawał nakazy eksmisji nakazujące uzunięcie wozu z zajmowanej lokalizacji- to przesuwał go o pół metra do przodu lub tyłu – i oświadczał, że wóz został usunięty, gdyż juz jest w innym miejscu.

… Sparawę jak wiemy ostatecznie po iluś tam apelacjach przegrał, ale zaraz potem wybuchłą pierwsza wojna światowa a po niej Rzeszę Niemiecką szlag trafił i Drzymała postawił na swoim i dom wybudował.

Stąd nasza rada dla małżeństwa walczącego z polskimi urzędami: Słuszność jest po waszej stronie. Kupcie wóz campingowy. Wymalujcie na nim napis „Wóz Drzymały II” i postawcie na swojej działce. I wzorem Drzymały przesuwajcie go codziennie centymetr do przodu lub do tyłu. To wam pozwoli walczyć z sądami przez następne dziesięć lat. A do tego czasu może prawo się zmieni i wygracie.

 

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s