Nadchodzi koniec Republiki.

Nowy Tydziennik donosi o mianowaniu Hanny Suchockiej na stanowisko przewodniczącego Komisji Weneryckiej, pomimo wygaśnięcia jej mandatu:

Tego samego dnia na początku obrad sesji plenarnej komisji byłą premier Polski Hannę Suchocką, której mandat w Komisji Weneckiej wygasł w kwietniu, wybrano na jej honorową przewodniczącą.

Tak upadają republiki. Najpierw rządzi prawo i politycy wybierani są według jakiś jawnych reguł na ściśle określony okres czasu.

A potem wcześniej czy później przychodzi ktoś, kto oświadcza, że on jest wyjątkiem i jego mandat musi trwać dłużej i funkcję będzie sprawował dalej pomimo wygaśnięcia mandatu.

Tak Juliusz Cezar obalił republikę zmieniając prawo tak długo aż przyznano mu urząd konsula i dyktatora dożywotnio. Podobna była droga Napoleona i wielu innych.

Nie – pani Suchocka nie zostanie Cesarzową Europy. Jest na to zbyt słaba. Ale popierający ją eurokraci chcą przy jej pomocy stworzyć precedens: Jeżeli my chcemy aby ktoś pozostał na stanowisku pomimo wygaśnięcia jego mandatu – to pozostanie. A prawo, mówiące że ten czy ów urząd można pełnić tylko tyle to a tyle czasu – to jest tylko świstek. Prawdziwe prawo stanowią eurokraci i mogą je ustawiać jak chcą.

Zapamiętajcie: mianowanie Suchockiej na przewodniczącego Komisji Weneryckiej – pomimo wygaśnięcia jej mandatu –  to jest kroczek na drodze do ofecjalnej likwidacji demokracji i państwa prawa w Unii Europejskiej.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s