Dewastacja rynku pracy!

Ciekawe artykuły ukazały sie w Rzepie i Gazwybie. W Rzepie pod tytułem (w spisie treści) „Polsce grozi dewastacja rynku pracy” czytamy lamenty pracodawców nad tym, że w Polsce zaczyna brakowac pracowników i w związku z tym pracownicy zaczynają mieć wymagania płacowe.

A to dranie! Wymagania zaczynają mieć!

A Gazwyb pisze o tym jakie przerażenie wywołuje program 500 złotych na dziecko wśród pracodawców:

Prof. Ewa Lisowska z SGH mówiła „Wyborczej”: „Projekt 500+ zmierza do odsunięcia kobiet z rynku pracy. Nie tworzy rozwiązań, które ułatwiają powrót do pracy po ciąży, a wręcz zachęca do zostawania w domu”.

Jeremi Mordasewicz, doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan, przekonywał, że „świadczenie nie odgrywa roli dla osób zamożnych i nie będzie zmniejszało motywacji do pracy. U osób o niskich kwalifikacjach będzie osłabiało motywację do pracy”.

Dr Paweł Kubicki z Towarzystwa Ekonomistów Polskich: „500 zł na dziecko podnosi próg wejścia na rynek pracy (…). Wliczając koszty podjęcia pracy, dojazdy i zwiększone wydatki, projekt wesprze dezaktywizację części kobiet”.

O co chodzi? O to, że takiej pani na kasie w Biedronce, zarabiającej 1000 złotych może przestać sie opłacać pracować gdy dostanie 1000 złotych na dzieci. Podobno panie z kas już zaczęły uciekać i – zgroza – aby zatrzymać pozostałe trzeba im więcej płacić. No skandal – chłopi pańszczyźniani uciekają z folwarku!

Kiedyś pisaliśmy o szwedzkiej minister, której przez nieuwagę wyrwało się parę zdań zdradzających co jest  prawdziwym celem feminizmu. Otóż nie jest nim żadne wyzwolenie kobiet – ale zmuszenie ich do pracy. Dla feminizmu kobieta która z własnej woli decyduje się pozostać w domu – aby zająć się dziećmi – jest wrogiem do zniszczenia..

Dlatego szwedzka minister  domagałą się od Polski wprowadzenia opodatkowania, które uderzy po kieszeni kobiety wychowujące dzieci w domu – zamiast pracować w supermarkecie na kasie. A Pani Ewa Lisowska z SGH jest oburzona, że projet 500+ „wręcz zachęca do zostawania w domu„.

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s