Co zrobić z uchodźcami?

Der Dziennik donosi, że kolejny kraj postępowej i tolerancyjnej Europy zaczyna mieć serdecznie dość tej całej tolerancji:

Dania zmienia zdanie? Konieczna rewizja konwencji dotyczącej uchodźców

Rodzi sie więc pytanie – skoro kolejne kraje uchodźców nie chcą – to co z nimi zrobić?

My, Wielki Wódz Apaczów, mamy taką propozycję.

Jesienią 2015 jakaś tam islandzka pisarka wezwała aby Islandczycy dali przykład i przyjeli uchodźców: „Uchodźcy to ludzki potencjał; mają doświadczenie i umiejętności. Uchodźcy to nasi przyszli partnerzy i partnerki, najlepsi przyjaciele, to perkusiści w zespołach naszych dzieci, kolejni koledzy z pracy,

Po jej apelu tysiące Islandczyków zaczęło na Facebooku podpisywać się zgłaszając chęć przyjęcia uchodźców do swoich domów.

Merdia – także polskie – zaczęły pisać o tym jak okropnie wypada nietolerancja Polski, Węgier, Czech i Słowacji, któe to kraje żadnych uchodźców nie chcą –  w porównaniu do gościnności Islandczyków.

Nadchodzi moment aby powiedzieć „Sprawdzam!”. Mamy na internecie oświadczenia  Islandczyków – podpisanych imieniem i nazwiskiem oraz adresem – deklarujących gotowość przyjęcia uchodźców do swoich domów. Jaki problem aby teraz – na ich wyraźne zaproszenie – dokwaterować im „przyszłych partnerów i partnerki, najlepszych przyjaciół, perkusistów w zwspołach ich dzieci oraz kolegów z pracy”?

Dlaczego nikt nie chce wysłać uchodźców na Islandię – gdzie ludzie ich chcą – a przynajmniej deklarują że chcą – zamiast wysyłać ich do Polski – gdzie ludność ich nienawidzi?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s